QM Awards 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu

QM Awards 2016 Ödülleri, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) 23 Aralık 2016 tarihinde Barut Hotel Lara’daki geleneksel POYD gala gecesinde sahipleriyle buluştu.

15 Kasım - 20 Aralık 2016 tarihleri arasında yaklaşık 50 bin turizm profesyonelinin katıldığı iki aşamalı oylamanın ardından POYD Yönetim Kurulu tarafından finalize edilerek belirlendi. Türk turizmine katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirilen QM Awards 2016 töreninde, Türk turizminin en iyi yönetenlerine ödülleri takdim edildi.

“Birlik güçlendirir”

Bu yıl QM Awards ödüllerinde “Birlik güçlendirir” mottosuyla ülkemizdeki barış ve huzurun ancak birlik ve beraberlikle var olacağı inancından yola çıkarak geçen yıllarda sadece şehirlerden oluşan kategoriler Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde genişletildi.

Sejour acente yazılımımız bu yıl da ödül aldı

SAN Tourism Software Group olarak katıldığımız, Türkiye'nin En İyi Yönetilen Acente Yazılım Hizmetleri kategorisinde 2015’de olduğu gibi Sejour ürünümüzle bu yılki ödüle layık görüldük.

QM Awards 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu

QM ödülleri nedir?

QM ödülleri; GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin (POYD Resmi Yayını) turizm endüstrisinde kaliteyi yönetmeyi vurgulamak amacıyla 2010 yılında düzenlemeye başladığı, uluslararası arenaya taşımayı hedeflediği, Türk turizminin en kapsamlı ödül törenidir. Bu yıl 7'ncisi düzenlenen QM Ödülleri; çağımız gerçeklerini kavramış, kurumsallaşma ve markalaşma sürecinde önemli mesafeler kat etmiş olan otel, grup, yatırımcı, bölge, tur operatörü, acente, kişi, kurum ve özel teşebbüsleri takdir ve teşvik etmektedir.

Oylama sistemi

“Quality Management” ödülleri iki aşamalı oylama sistemi ile sahiplerini bulmaktadır. Oylama, yaklaşık 50 bin turizm endüstrisi profesyonelinin, turizm çalışanlarının, üyelerinin ve yatırımcıların katılımıyla gerçekleşmektedir. Qm oylaması GM okurlarına ve turizm endüstrisine e-posta ve online site üzerinde yer alan oylama linki ile sunulmaktadır. Oylamalar sonucunda oluşan nihai adaylar POYD tarafından değerlendirilerek kazanan belirlenmektedir. İki aşamalı olan “QM Awards Ödülleri'nin bu yılki ilk oylama aşaması 15-30 Kasım 2016, ikinci oylama ise 1-20 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşti.

QM Awards 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu